Cephe kaplama nasıl yapılır sorusu aklını kurcalayanlar, ana sayfamızda detaylı bilgiye ulaşabilirler. Bunun yanında kaplama malzemelerimiz hakkında bilgi alabilir, referanslarımızı inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirler. Bırakın binanız güzel görünsün.

ÇELIK KONSTRÜKSIYON ÖZELLIKLERI

Çelik konstrüksiyon yapılar fabrika koşullarında standartlara uygun ölçüde üretilmektedir. Çelik konstrüksiyon özellikleri başında birinci derece deprem bölgelerine dayanaıklı olarak üretilmeleri yatmaktadır. Çelik konstrüksiyon özellikleri arasında bir dikkat çeken özellik ise çelik yapılarda sağlanan topraklama nedeni ile sıfır yıldırım riski taşır. Çelik konstrüksiyon özelliklerinden biri de yangına karşı dayanıklı yapılar olmalarıdır. Yapısında kullanılan çelik; iç ve dış bölümlerden kompozit malzemelerde kaplanarak yangın ve yangının yayılma riski sıfıra indirilir.

Çelik yapılar aynı zamanda korozyona da dayanıklı yapılardır. SNK YAPI olarak çelik konstrüksiyon yapıları öncelikle sağlamlığı, yapısı ve dayanıklılığından dolayı müşterilerimize önermekteyiz. Ayrıca çelik konstrüksiyon yapılar homojen ve izotrop malzeme olduğundan dolayı hata payı minimuma indirgenmiştir. Çelik konstrüksiyonlar SNK YAPI olarak tarafımızdan tek katlı, çift katlı, villa, bina ve benzeri yapılar olarak geçirilmektedir. Çelik konstrüksiyon yapılar prefabrik yapılara göre yapımı ve üretimi ile daha çok vakit almaktadır. Bunun sebebi her bir parça tek tek yerinde konveksiyonel olarak monte edilmektedir. Çelik konstrüksiyon yapılar çelik yapılarından dolayı; çeliğin yapıya kazandırdığı esneklik sayesinde deprem esnasında salınır fakat yıkılmaz. SNK YAPI olarak çelik yapılarımızı sadece İzmir’de bulunan müşterilerimize değil ülkemizin dört bir yanında bulunan müşterilerimize sunmaktayız. Çelik evlerin prefabrik evler ile modüler yapısından dolayı çok benzese de yine ince detay farkları bulunmaktadır.

Prefabrik yapılarda taşıyıcı görevi duvarlar yaparken çelik yapılarda bu görevi çelik şase yapar. Ve zaman olarak çelik yapıların kurulumu konveksiyonel olarak olarak gerçekleştiği için daha çok vakit alır. Çelik yapılardan prefabrk yapılardan olduğu gibi ev, ofis, şantiye binaları, hastaneler, okullar ve benzeri her türlü bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak tasarımlara imza atılmaktadır.

CEPHE KAPLAMA

Cephe kaplama hem işlevsel hem de estetik nedenlerle son derece önemli bir yapı uygulamalarıdır. Dikey, harici bir filtre görevi görmekte, fiziksel olarak bina etkileşimini sınırlandırmaktadır. Bu, binanın atmosferik etkenler olmak üzere diğer dış etkileri minimuma indirgemenin yaygın bir yoludur. Coğrafi bölgeye, kullanıma, iklime, kaşarıma ve bütçeye bağlı olarak çeşitli cephe kaplamaları türlerinden geniş bir seçim yapılabiliyor. Bunlar arasında metal paneller, delikli saclar, doğal ve yeniden paklandırılmış taş yüzeyler, ahşap levhalar, lamine şeffaf veya opak plastik katmanlar gibi geniş bir yelpazede, kişinin veya işletmenin tercihine göre farklı cephe kaplamaları yaptırmak mümkün.

Cephe çeşitlerinden biri olan giydirme cephe, binaların dış yüzeylerine uygulanması ile oluyor. Günümüz çağdaş ve modern mimarinin örneği olan giydirme cephelerde çoğunlukla cam paneller tercih edilerek kullanılıyor. Klasik yöntemlere oranla daha hızlı yapılabilen ve daha estetik görünen binalarda giydirme cepheler günümüzde sıklıkla tercih ediliyor.

Bir yapım ve montaj sistemi olan giydirme cepheler; alüminyum taşıyıcı profiller, cam ya da kompozit panel örtü elemanı ve birleşim elemanlarından oluşuyor.

Giydirme cephe özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

*Hafif ve çok kalın olmayan malzeme

*Seri ve hızlı üretim imkanı

*Hızlı bir şekilde binaya uygulama imkanı

*Parçalarının taşınma uygunluğu

*Temizliğinin kolay olması

*Estetik olması

*Toz, kir geçirmemesi;

Giydirme cephe çeşitleri ise; Silikon cephe sistemleri, panel cephe sistemleri ve doğrama cephe sistemleri olmak üzere üçe ayrılıyor.

Doğru Tercihi Yapmak Sizin Ellerinizde

Dış cephe kaplama konusunda sağdan soldan “şu firmanın bu ürünü, bu firmanın şu ürünü iyi” şeklinde tavsiye aldığınızı biliyoruz. Fakat dış cephe kaplaması bir sistem dahilinde yapıldığında daha büyük verim sağlar ve paranın geri dönüşünü daha kısa süre sağlar. Aslında fibercement dış cephe kaplama veya kenetli sistem metal dış cephe kaplama fiyatları sandığınız kadar da yüksek değil, hemen bizimle irtibata geçerek fiyat konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.