Solar Fabrika

pastedGraphic.png

Solar Fabrika Hizmeti

Bir işletme veya fabrikanın gider kalemlerinden beklide en fazlası elektrik olmaktadır. Bu işletmeler için hazırladığımız solar fabrika projemiz sayesinde bir çok işletme hem gider kaynaklarını azaltırken hemde artan elektriği tedarikçi firmalara satarak gelir elde edebiliyor.

Bu tür projelerde; 

Mühendislik departmanımız, güneş panellerinin katma ağırlığını karşılamak için gereken donatı işlerinin miktarını belirlemek için mevcut çatı tasarımları üzerinde çalışmaya başlar. Ayrıca, üretim tesislerinde doğal aydınlatma sağlamak için aynı şeffaf çatı panelleri alanını koruduğumuzdan da emin olmak isteriz.

Tasarım aşamasında, mühendislerimiz her yönden çok daha uygun bir çözüm bulup uygularlar. Eski çatı panellerini sökmeyi ve daha yeni ve daha hafif poliüretan çatı panelleriyle değiştirmeyi sizinle beraber karar verip hareket ederiz.

Bu, birkaç nedenden ötürü çok daha uygun maliyetli bir çözüm

Eski çatı panelleri çok ağırdır ve yapılacak donatı çalışmaları çok daha pahalı olabilir. Yeni çatı panelleri çok daha hafif ve güneş panelleri ile birlikte, müşterilerimizin donatı işlerinden tasarruf etmesi için eskisinden daha az ağırlıkta olacaktır.

Fabrika içinde doğal aydınlatma sağlamak için çatının kuzey tarafına en uygun maliyetli şeffaf çatı panellerini kurabiliriz. Çatının kuzey tarafı daha dik bir açıda olacağından, kışın şeffaf çatı panelinde kar birikmesi çok az olacaktır.

Onayınızdan sonra eski çatı panellerini sökmeye ve yeni çatıyı kurmaya başlarız. 

Tavan değişimi tamamlandıktan sonra, destekler tavana monte edilir ve kablolama işleri tamamlanır. Güç iyileştiricileri 27,6 kW’a bağlanır. Bu andan itibaren artık tesis elektrik üretimine başlar.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×