pastedGraphic.png

Solar sistemler küçücük bir solar lambadan büyük bir tesisin tüm elektrik ihtiyacına kadar birçok alanda ve farklı miktarlarda olsa da elektrik üretmeyi sağlayan sistemlerdir. Solar lambalar, solar direkler, solar yol butonları gibi elektrik üretimi ve sıcak su ihtiyacı dışında çok çeşitli alanlarda da güneş enerjisinden faydalanabilmektedir. Bu faydayı sağlayabilmek için paneller, akü ve akım sağlayan devre elemanları ile sistem kurulumu yapılmaktadır. Solar sistemler küçük ve basit kullanım alanları için solar paketler halinde satılabilmektedir. Bu paketleri kişisel olarak alıp, kullanım kılavuzunu inceleyerek kendi başınıza yapmanız mümkün olabilmektedir. Daha büyük çaplı sistemlerde ise solar kurulum firması tarafından destek almak gerekmektedir.

Solar Kurulum Hakkında

Solar sistem kurulumu öncelikli olarak ön keşif ve projelendirme ile başlamaktadır. İhtiyaca gerek duyulan alan kullanımı, kullanım amacı, alanın özellikleri, gerekli olan enerjinin kapasitesi, kullanılacak ürünün kapasitesi gibi birçok etken araştırılarak belirlenir. Alan için uygun ürünler ve montaj şekli belirlenmektedir. Solar kurulum firması bu detayları araştırıp kullanıcıya aktararak onları doğru şekilde yönlendirmeye çalışır. Sonrasında montaj işlemleri için gerekli olan ekipmanlarla ve profesyonel kadrosu ile çalışmaya başlar. Solar kurulum firması bir solar sistem kuracağız zaman öncelikle güneş paneli, ardından akü, şarj kontrol cihazı, inverter ve konnektörleri en doğru şekilde monte ederek tüm ürünleri solar kablolar ile birbirine bağlayarak sistemi çalışır hale getirir. 

Solar enerji kurulumu nasıl yapılır? SNK Solar Sistemleri öncelikli olarak ortaya çıkardığı proje doğrultusunda panel kurulumları ile işe başlar. Paneller güneye bakacak yani güneş ışınlarını net şekilde alabilecek bir konuma yerleştirilerek sabitlenir. Bu sabitleme özellikle vidalar ya da kelepçelerle yapılmaktadır. Panellerden şarj kontrol cihazına kablolar çekilmektedir. 2. adım olarak güneş panellerine çekilen kablolar, şarj kontrol cihazına bağlanır ve sonrasında şarj kontrol cihazı aküye bağlanır. Bu işlemler esnasında kabloların artı ve eksi uçlarının dikkat edilmelidir.  Son adım ise akünün invertera bağlanmasıdır. Aslında sistem kurulumu bu kadar basittir ama önemli olan ürünlerin sabitlenmesi, kurulumları için hava şartlarından zarar görmeyecek alanların seçilmesi, birbirine doğru şekilde bağlanması ve hem sistemin sorun çıkarmadan hem de parçaların arızalanmadan çalışır hale getirilmesidir. Bu nedenle solar kurulum firması özellikle büyük çaplı sistem kurulumlarında ürünlerinizi korumak, verimliliğinizi arttırmak, hedeflediğiniz amaca ulaşabilmek ve maliyetlerinizi düşürmek için hizmet vermektedir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×