Solar Kurulum

pastedGraphic.png

Solar Kurulum 

Güneş panel sistemleri için çatılarda iki ana kurulum prosedürü vardır.

Ticari uygulamalar için ilk ve en yaygın balastlı taban montaj sistemidir. Ticari binalar veya düz çatıya sahip bazı haneler için geçerlidir. Yere monteli sistemlerin avantajlarını çatı sistemleriyle birleştiriyor.

Temel olarak, önceden konumlandırılmış beton bloklardan veya herhangi bir pozisyon ve açıda yerleştirilebilecek tavana tutturulmuş çelik yapılardan oluşur. Genel olarak, bu düz çatılar betondan yapılır, böylece mühendisler çatının güneş panellerinin ve balastlı montaj sisteminin ağırlığına dayanmasını sağlayabilirler. 

Türkiye’deki konutlar için en yaygın olan ikinci seçenek eğimli çatı montajıdır. Bu seçenek birkaç kurulum prosedürüne ayrılabilir:

Raysız Montaj Sistemleri: Bu sistem, modülleri eğimli çatıya bağlamak için herhangi bir ray kullanmaz. Bunun yerine, güneş panellerini fayanslara bağlamak için doğrudan vida ve cıvatalar kullanır. Bu tür bir sistem artık daha sık görülüyor çünkü çatınıza daha fazla nüfuz içeriyor, montaj süresi yavaş ve rüzgarın kuvvetiyle kaldırarak bir karoya zarar verebilir.

Raylı Montaj Sistemi: Çatıya nüfuz ederek ve vida ve cıvatalar kullanarak bir dizi rayı çatıya bağlar. Her güneş paneli, bir kelepçe seti kullanarak raylara tutturulabilir.

Paylaşımlı Ray: Raylı montaj sisteminin bir varyasyonudur. Güneş Paneli dizisinin birkaç modül sırasına ihtiyacı varsa, bunlar bir araya getirilebilir ve iki sıranın desteği olarak hareket etmek için tek bir ray kullanabilir. Bu sistem, kurulumu optimize etmek için tek bir ray kullanımını ortadan kaldırır.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×