Solar paket sistemleri; elektrik tüketimi yerine güneş enerjisinden yararlanma sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler doğada zaten hazır olan ve ücretsiz sunulan güneş enerjisinin etkisini elektrik kullanılacak işlerde kullanarak faydaya dönüştürme sağlar. Ülkemiz her mevsim bol güneş alan coğrafik bir konuma sahip olduğu için solar paket sistemlerinin ülkemizde kullanılması doğru bir uygulamadır. Yapılarda solar paket uygulaması gerçekleştiren pek çok kurum vardır. Bu kurumlar güneş enerjisi sistemlerini yapılara bizzat gelerek kendileri kurmaktadır ve kullanıma hazır halde teslim etmektedir. Bir diğer edinim yolu, internetten solar paket sistemi araçlarını toplu halde satın almaktır. Bu setler içinde her türlü malzeme bulunmakta ve kişiler isterse kendileri, isterse de uygulamayı gerçekleştirecek kişiler aracılığıyla bu setleri kurabilirler.

Solar Paket Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Solar paket sistemlerinin pek çok kullanım avantajı vardır. Bu avantajlar şunlardır:

1- Elektrik olmayan yerlerde kullanılabilir. Sistem aküyle çalışmaktadır.

2- Elektrik tüketiminden tasarruf sağlar. Kurulumu ve kullanımı ekonomik sistemlerdir.

3- Çevreyi korumayı sağlayan bir sistemdir. Atık yoktur.

4- Sınırsız süreli kullanım sağlayan sistemlerdir. Güneş enerjisi hiçbir zaman bitmez.

5- Her yere kurulumu sağlanabilen pratik sistemlerdir.

6- Kontrol ve bakım masrafları yok denecek kadar azdır.

7- Gündüz güneş ışığından depolanan enerji gece olunca ya da güneş olmadığı zamanlarda kullanılabilir.

Solar Paket Sistemleri Nasıl Çalışır?

Solar paket sistemleri yapının güneş gören kısmına takılmalıdır. Güneş panelleri güneş ısısını toplayarak soğurma uygulayarak biriktirir. Depolanan enerji akü vasıtasıyla kullanıma dönüştürülür.
Solar paket sistemlerinde mutlaka bulunması gereken parçalar şunlardır; güneş panelleri, kablo donanımı, akü, inverter, şarj bakım aleti, konektör aletleri. Bu parçalar vasıtasıyla kişiler kendileri veya teknik ekip yardımıyla kurulum işlemi yapılabilir.

Solar Paket Sistemlerinin Fiyatları Nasıldır?

Solar paket sistemi fiyatları kullanılacak marka, kurulum dahil olup olmadığı ve kullanım kapasitesine göre değişmektedir. Ortalama olarak 1500 Liradan başlayan fiyatlar 50.000 Liraya dek çıkabilmektedir. Solar paket sistemlerinde cihazların garantili olup olmaması ve firma tarafından kuruluyorsa bakım ve servis hizmetleri alınıp alınamayacağı da önemlidir.

Yıllardır size hizmet etmeye çalışan Snk solar enerji olarak daima yanınızdayız.

Add Comment

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×