pastedGraphic.png

Solar konutlar çatı ve dış cepheye kurulan paneller sayesinde hem konutları şık bir görüntüye kavuştururken, hem de evin ihtiyacı olan elektrik, ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ülkemizin güneş potansiyeli göz önünde bulundurularak, bu sistemin kullanılması son derece büyük avantajlar sağlamaktadır. Solar sistemler ile elektrik şebekesinin bulunmadığı bölgelerde yüksek maliyetlerle şebeke hattına bağlanacak sistem çekilmesinin yerine, solar sistem kurulması çok daha uygun maliyetlerle elektriğe ulaşmanızı sağlayacaktır. Solar site firması solar evler üreterek hem ortamdaki karbondioksit salınımını engeller, hem de bulunduğunuz ortamın sağlıklı bir halde kalmasını sağlar. Hem elektrik maliyetlerini düşürür, hem de üretilecek elektriğin kullanımınızdan fazla olması durumlarında bu elektriği şebekeye satmanıza imkân tanıyarak evinizin sizin yerinize para kazanmasını sağlar.

Solar Site Nasıl Kurulur?

Solar siteler tamamen solar sistemle çalışan konutların bulduğu sitelerdir. Solar konutlar evin elektrik anlamında tüm ihtiyacını karşılarken büyük bir tasarruf sağlayacağı için özellikle tercih edilmektedirler. SNK Solar Sistemleri gibi profesyonel anlamda solar sistemler konusunda hizmet veren firmalar, birçok mimarlık ve müteahhit firmasına bu anlamda hizmet sağlamaktadır. Solar site firması olarak hizmet vermekte olan bir firma, projelendirme ve uygulama anlamında ana alanı solar sistemler olan firmalardan hizmet alarak solar konutların bulunduğu site projeleri gündeme getirmektedir. Bu sitelerde evlerin tamamı kendi ihtiyacını kendi karşılarken site içi aydınlatma, ortak kullanım alanlarının ısıtma ve aydınlatması, havuz ve benzeri tesislerin elektrik ihtiyaçları gibi imkânlar da sunmaktadır. Dolayısıyla örneğin 10 haneli bir solar sitede on ev ve bu on evde yaşayan insan ve sitenin genel anlamda tüm aydınlatma, ısıtma ve elektrik ihtiyacı tamamen ücretsiz ve sürdürülebilir bir kaynak ile uzun süre kullanıma uygun bir sistemden karşılanmaktadır.

 Bu sistem uzun süre yüksek verimli ve kaliteli hizmet sunabilmekte, periyodik bakımları yapıldığı takdirde uzun yıllar site ve insanların ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bunun yanı sıra enerji üretimlerinde enerji fazlasını şebekeye satılabiliyor oluşu, bu site için büyük çaplı bir üretim ve büyük çaplı bir enerji fazlası demek anlamına gelebilmektedir. Bu şekilde enerji fazlasının satılması siteye ve site sakinlerine büyük bir gelir sağlayabilmektedir. Dolayısıyla her yönüyle tamamen avantaj sağlayan bu sistem solar site firması tarafından yeni site projelerinde uygulanmakta ve çok beğenilmektedir. 

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×