Solar Site

pastedGraphic.png

Solar Site

Bir güneş evine sahip olmak ya da “güneşe gitmek” ne demektir? Fotovoltaik teknoloji hızla yayılıyor ve daha erişilebilir hale geliyor ve gün geçtikçe daha fazla sayıda ev ve siteler güneş enerjisi alıyor. 

Solar Site temelleri

En sık olarak, bir güneş evi, güneşten kullanılabilir elektrik üretmek için bir çatı fotovoltaik dizisine veya yere monte güneş sistemine sahip bir ev anlamına gelir. Çoğu zaman, güneş enerjili evler, güneş panellerinden üretilen enerjiyi depolamak için güneş paneli dizilerine bağlı güneş pilleri içerir. Bazı durumlarda, bir solar siteye sahip olmak, mülkünüzün yeterli elektrik üretmesi ve çok az bir şebekeye dayanması ya da tamamen gitmek için yeterli bir enerji bağımsızlığı sağlayacak kadar etkin bir şekilde depolanması anlamına gelebilir. Bu nedenle, birçok ev sahibi “Solar site” terimini, güneş enerjisiyle çalışan tüm evlerde, aynı zamanda şebekeye bağlı ve hibrit güneş sistemlerine de başvurabilirler.

Güneş evleri ile ilgili yanılgılar

Güneş ve güneş evleri hakkında kafa karıştırıcı birçok mesaj var. Özellikle, güneş panellerinden ayrı olan ve genellikle “Solar Site” tanımının bir parçası olmayan, entegre fotovoltaikler ve pasif güneş enerjisi inşa eden birkaç yaygın güneş tabanlı teknoloji vardır.

Binaya entegre fotovoltaikler veya BIPV, bir binanın orijinal yapısına veya malzemelerine dahil edilen güneş enerjisi teknolojilerini ifade eder. Güneş panelleri, binalara ve evlere geriye dönük olarak takıldığından ve bu nedenle orijinal bina zarfının bir parçası olmadığından binaya bağlı fotovoltaikler olarak kabul edilir

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×