pastedGraphic.png

Solar sistem aydınlanma ve sıcak su ihtiyacının yanı sıra özellikle elektrik enerjisi üretimi için tercih edilen masrafsız bir yöntemdir.  Park, bahçe, kamp alanları, tarlalar gibi elektrik şebekesinin olmadığını ve elektriksiz iş görülemeyecek alanlar için solar sistemlerin tercih edilmesi büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Güneşten alınan ışığı enerji olarak kullanan ve bu sayede elektrik üretmeyi sağlayan bu sistem, birçok işletme ve açık alanda özellikle makineler için gereken elektrik enerjisini sağlamak üzere de kullanılmaktadır.  Çünkü bu sistem sadece kurulum masrafları gerektirmekte, kullanım süresi içerisinde şebeke elektriği gibi ekstra bir maliyet çıkarmamaktadır. Solar sulama firması bu artıları göz önünde bulundurarak özellikle tarlalarda sulama işlemlerinin olmazsa olmaz oluşundan ötürü, bu sistem için nasıl bir kolaylık yapılabileceğini düşünüp, bu alanda çalışmalar ve projeler üretmiştir. Bu doğrultuda akıllı sulama sistemi dediğimiz elektrikli sistemlerin en kolay ve kullanışlı yöntem olduğunu göz önünde bulundurarak, sistem için gerekli olan elektrik enerjisini güneş enerjisi ile sağlama yöntemini geliştirmiştir.

Solar Sulama Sistemleri

Daha kaliteli ürün üretmek ve daha fazla kazanmak, üretim konusunda akıllıca bir strateji izlemek ile mümkündür. Hava koşulları, piyasanın durumu, üretim maliyetleri gibi birçok etken ürün kalitesi ve kazançları etkileyebilmektedir. Bu nedenle üreticiler SNK Solar Sistemleri gibi firmalar tarafından geliştirilen sistemlerle desteklenmekte ve korunmaktadır. Akıllı sulama sistemleri bitkilerin ihtiyaç duyduğu miktarda suyu alabilmesi için kurulan kontrollü bir sistemdir. Bu sayede hem bitkiler sağlıklı bir şekilde gelişir, hem de su giderleri yönetilebilir. Böylelikle maliyetler düşürülmüş ve ürün kalitesi korunmuş olur. Solar sulama firması şebekeden bağımsız sistemler kurarak, güneş enerjisi ile akıllı sulama sistemlerini yürütmeye imkân tanır. 

Elektrik enerjisinin ulaşamadığı, elektrik maliyetlerinin düşürülmek istendiği, jeneratör gibi fosil yakıt ile elektrik üreten, yüksek maliyetleri olan ve çevre kirliliğine neden olan çözümlerin kullanılmak istenmediği tarımsal alanlarda tercih edilen yenilenebilir, uygun maliyetli ve çevreci bir sistemdir. Solar sulama sistemleri fosil yakıt ile kıyaslandığı zaman maliyetleri oldukça düşüktür. Solar sulama firması güneşten elde edilen enerji sayesinde elektriğin doğrudan taşınamadığı veya çok maliyetli jeneratörlere ihtiyaç duyulduğu alanlarda üretimi mümkün hale getirmektedir. Bu sayede kuyulardan solar enerji ile elde edilen elektrik enerjisi ile suyun çıkarılması ve ürünlerin sulanması mümkün hale gelmektedir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×