pastedGraphic.png

Ülkemizde tarım faaliyetleri son derece önemli bir konumda yer almakta ve birçok bölgenin esas geçim kaynağı olmaktadır. Durum böyle olunca, tarım için gerekli olan genel koşulların yerine getirilmesi ve bunun bir şekilde uygun maliyetli olması gerekmektedir. Özellikle sulama sistemleri, tarımla uğraşanlar için oldukça önemli bir konu olmaktadır. Sulama sistemleri tarımda kullanılan çok avantajlı bir yöntemdir ancak sistemin işleyişi için yüksek miktarda elektrik enerjisine ihtiyaç duyulmaktadır. Birçok çiftçi için bu durum sıkıntı yaratan ve kazancını büyük oranda azaltan bir durum olmaktadır. Sulama sistemlerinde kullanmanız gereken elektrik enerjisine ücret ödemeseniz ve bunu kendiniz üretseniz, bu durum çok iyi olmaz mı? Cevabınız evet ise, solar sulama sistemleri tam olarak sizin ihtiyacınız olan şey olmaktadır.  

Solar Sulama Sistemleri Nedir?

Solar sulama sistemleri tarımda kullanılan sulama sistemleri için gerekli olan enerjinin, kurulan solar paneller aracılığı ile üretilebilmesini sağlayan sistemlerdir. Klasik solar sistemlerinde farklı değildir aslında, yine kurulan paneller ile güneş ışınlarından yararlanılır ancak bu sistem depolanan güneş enerjisi, elektrik enerjisine çevrilerek sulama sistemlerine yönlendirilir. Böylece sulama sistemleri için gerekli olan elektrik enerjisi ücretsiz olarak elde edilmiş olur. Sistemin kurulumuna ödenen bir ücret vardır ancak bu sonuç olarak bir kere yapılacak olan bir şeydir. Zaten sistem, elektrik masrafını bitirdiğinden dolayı, kısa sürede kendi masrafını rahatlıkla çıkarabilmektedir. Her çiftçinin arazisi aynı ölçülerde değildir ve buna bağlı olarak da enerji ihtiyacı aynı değildir. Bu durum için de düşünülmüş olan oldukça avantajlı solar sulama paketleri bulunmaktadır. 

Solar Sulama Paketleri Nedir Nasıl Seçilir?

Kişilerin arazilerinin büyüklüğüne ve ihtiyaç duydukları elektrik enerjisine göre, özel olarak paketler oluşturulmuştur. Bu solar sulama sistemleri zaten standart bir kapasiteye sahip olsaydı, bazı çiftçiler için fazla bazı çiftçiler içinde eksik kalacaktı. Bu nedenle böyle bir sistem geliştirilmiştir. Paketler içeriğine göre farklı fiyatlandırılmakta ve insanlara satışı gerçekleştirilmektedir. Araziniz için hangi tip, solar sulama paketinin uygun olacağını bilmiyorsanız, SNK Solar Sistemleri olarak, size bu konuda he danışmanlık hem de kurulum hizmeti verebilmekteyiz. 

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×